niemcy

Niemiecki

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

  • Język niemiecki oprócz Niemiec jest językiem, którym ludzie mówią również w Austrii, dużej części Szwajcarii, Królestwie Liechtenstein, Luxemburgu jak również w północnej części Włoszech, wschodniej Belgii i wschodniej Francji. Język niemiecki należy do dziesięciu najczęściej używanych języków na świecie.
  • Język niemiecki jest jednym z najbardziej znaczących języków kultury. Mówili i pisali w nim Goethe, Schopenhauer, Freud, Einstein a także wielu innych artystów, filozofów i naukowców.
  • Znajomość języka niemieckiego zwiększa szanse zawodowe. Niemcy są jednym z najważniejszych partnerów handlowych zarówno dla krajów z Europy jak i wielu pozaeuropejskich państw.
  • Znajomość języka niemieckiego jest bardzo ważna dla naukowców i studentów również dlatego, iż język niemiecki zajmuje drugie miejsce w dziedzinie publikacji naukowych. Jeżeli potrafisz czytać w języku niemieckim, masz dostęp do ogólnoświatowych badań ze wszystkich dziedzin współczesnej nauki.
  • Znając język niemiecki możesz studiować w Niemczech, a to opłaca się, bo studia w Niemczech są tańsze niż w wielu innych krajach. Liczne tamtejsze uniwersytety cieszą się bardzo dobrą opinią na całym świecie.

Zapytaj o najbliższy kurs języka niemieckiego 85 653 73 83 / sekretariat@jezykiswiata.pl

Nie zostawaj w tyle i rozpocznij naukę języka niemieckiego

Zapisz się teraz!